Hokejowy GKS Tychy pierwszym w Polsce klubem z systemem ekokubka kaucjonowanego.

I stało się… Pierwszy profesjonalny klub sportowy w Polsce wprowadził na swoich meczach system kaucjonowanego ekokubka wielorazowego. Dokonał tego aktualny hokejowy Mistrz Polski GKS Tychy z inicjatywy i za sprawą Pana Tadeusza Cichonia, który od lat odpowiada za gastronomię na Stadionie Zimowym w Tychach (fb / wiki) i prowadzi kultowy kibicowski bar IGLO na terenie tego obiektu. Implementacja wymagała odpowiedniej kampanii informacyjnej i nieocenioną rolę w tym zakresie odegrał największy polski portal hokejowy; hokej.net. Moment dla wdrożenia nie mógł być lepszy; Druga z kolei edycja Ligi Mistrzów dla GKS Tychy i niezwykle emocjonujące spotkania przy pełnych trybunach z czołowymi europejskimi drużynami klubowymi (Djurgarden Sztokholm, Adler Mannheim i Vienna Capitals). To było dawno nieoglądane prawdziwe święto krajowego hokeja na lodzie. Zdobyte ostatecznie 4 pkt nie dały Tyszanom wyjścia z grupy ale i tak były najlepszym dotychczasowym wynikiem polskiej drużyny w tych rozgrywkach. System kaucjonowanych ekokubków – po raz kolejny zresztą – się sprawdził i obowiązuje oczywiście również w czasie ligowych meczów GKS-u. My z kolei czekamy na następne sportowe implementacje w naszym kraju.

 

Poniżej video przygotowane przez GKS Tychy, hokej.net oraz Nicknack a także chronologicznie wszystkie posty informacyjne portalu hokej.net (w tym z oficjalnego profilu fb). Polecamy zwrócić uwagę na niezwykle pozytywne reakcje fanów w komentarzach.

 

 
Post ze strony hokej.net.

 

 

 

 

Wszystkie wyniki tej edycji można prześledzić tutaj. Niżej skróty z wszystkich meczów Tyszan rozegranych w ramach tej edycji LM na Stadionie Zimowym.

 

 

 

 

Aktualizacja: Od początku sezonu 2021/22 na meczach GKS Tychy będzie dostępny pierwszy kubek z Legendą: Mariusz Czerkawski!