Často kladené otázky

 • Od jakiej ilości możliwe jest dokonanie zamówienia ekokubków Nicknack?

  Z nadrukiem:

  • W technologii sítodruku rotacyjnego – od 250 szt.
  • W technologii IML (jakość zdjęcia) – od 1000 szt.

   

  Bez nadruku:

  • Transparentne z logo Nicknack – od 100 szt.
  • W kolorze – od 100 szt. (do wyboru z palety 19 różnych barw, możliwe kombinowanie w zamówieniu ekokubków o różnych kolorach pod warunkiem, że w jednym konkretnym kolorze będzie ich co najmniej 50 szt.)
  • Zestaw imprezowy (20 szt. ekokubków w różnych kolorach)

   

  Uwaga: Minimalna ilość dotyczy zawsze ekokubków wyłącznie o jednej konkretnej pojemności (0,5l albo 0,4l albo 0,3l albo 0,25l) i wyłącznie o jednym wzorze graficznym.

 • Ile trzeba czekać na zamówione ekokubki?

  Podstawowe terminy dostawy ekokubków:

  • Ekokubki bez nadruku: 1,5 tygodnia od zaksięgowania płatności za ekokubki.
  • Ekokubki z nadrukiem w technologii sitodruku rotacyjnego: 2-3 tygodnie.
  • Ekokubki z nadrukiem w technologii IML: 4-5 tygodni.

   

  Co może mieć wpływ na czas potrzebny do produkcji ekokubków:

  • Sezon, który trwa zwykle od 1 maja do 30 września. Termin produkcji w tym okresie – z powodu dużej ilości zamówień – może ulec przedłużeniu, zazwyczaj o 1-2 tygodnie.
  • Ilość zamówionych ekokubków. Im większa tym dłużej może potrwać ich produkcja.
  • Ilość kolorów (Dotyczy tylko produkcji ekokubków z nadrukiem w technologii sitodruku rotacyjnego). Im większa ilość kolorów na ekokubku tym dłuższy może być czas ich produkcji.
 • Czy możliwy jest wynajem ekokubków?

  Ekokubki Nicknack (transparentne czyli bez jakiegokowliek brandingu) można wynająć od – co najmniej – następujacych ilości:

  • NN 0,5l od 20 boksów po 216 sztuk (razem 4320 sztuk)
  • NN 0,3l od 18 boksów po 252 sztuki (razem 4536 sztuk)
  • NN 0,4l w ilościach uzgodnionych wg stanów magazynowych.
 • Czy w skład usługi wynajmu ekokubków wchodzi również ich mycie?

  Tak. W cenie wynajmu ekokubków mieści się również ich mycie.

 • Co z transportem ekokubków?

  Ekokubki można odebrać sobie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w naszym magazynie w Żorach ale dostarczamy je również pod wskazany adres naszym transportem bądź kurierem.

 • Jaka powinna być wysokość kaucji za ekokubek?

  Wysokość kaucji za ekokubek stanowi każdorazowo indywidualną decyzję organizatora imprezy. Przyjęło się, że kaucja wynosi od 5 do 12 zł brutto.
  Przed imprezą organizator poiwnien poinformować jej uczestników o wprowadzeniu systemu kaucjonowanego kubka wielorazowego np. za pośrednictwem mediów społecznościowych.
   
  Przykłady takich informacji poniżej:
   
  Maj, Bzy, Rybnik i Ty 2019 – Rybnik: PRZYKŁAD nr 1.
   
  Dni Gminy Długołęka 2019 – Długołęka: PRZYKŁAD nr 2.
   
  Instytut Festival 2018 – Nowy Dwór Mazowiecki: PRZYKŁAD nr 3.
   
  Intro festival 2018 – Racibórz: PRZYKŁAD nr 4.
   
  Jednocześnie możliwe jest za dopłatą skorzystanie z gotowego filmu promującego system. Przykład takiego filmu: TUTAJ.

 • Czy możliwe jest magazynowanie ekokubków Nicknack i od jakich ilości?

  Nicknack oferuje magazynowanie ekokubków w każdej ilości, pod warunkiem, że odbywa się to na paletach. Minimalna ilość to 1 miejsce paletowe (ok.5000 szt.). Wysokość opłaty jest zależna od ilości ekokubków oraz okresu na jaki są magazynowane.

 • Czy możliwy jest nadruk o jakości zdjęcia w technologii sitodruku rotacyjnego?

  technologia sitodruku rotacyjnego nie umozliwia wykonania nadruku o jakości fotografii. Alternatywą jest metoda grafiki rastrowej, która jest ograniczona użyciem jedynie barw czarnej i białej i dodatkowo może być konieczne jest zastosowaniem barwy podkładowej. Zdecydowanie najlepszą jakość fotorealistycznego nadruku na ekokubku bez ograniczenia ilości użytych kolorów (CMYK lub pantone) daje technologia IML (In mould labelling).W takim przypadku nadruk jest wykonywany na folii a ta jest zgrzewana z ekokubkiem tworząc z nim jednolitą całość.

 • Kiedy przy nadruku na ekokubku konieczne jest użycie białego podkładu?

  Sytuacja dotyczy wyłącznie technologii sitodruku rotacyjnego i konieczne jest użycie białego podkładu w przypadku dokonywania nadruku – na ekokubku w kolorze – kolorem innym niz biały lub czarny. Dzięki białemu podkładowi kolory nadruku będą bardziej wyraziste i o większym kontraście.

 • Czy możliwy jest nadruk na ekokubku dwóch logotypów naprzeciw siebie?

  Z powodu ograniczonego obszaru nadruku – przy korzystaniu z technologii sitodruku rotacyjnego – nie da się wykonać dwóch logotypów na przeciwnych ściankach zewnętrznych ekokubka.
  Technologia IML oferuje mozliwość wykonania nadruku na praktycznie całej powierzchni ekokubka (wyjątek stanowi część kubka na której znajduje się klips mocujący).
  Więcej informacji dotyczących obszaru nadruku przy użyciu posczególnych technologii w zależności od pojemności ekokubka znajdziecie tutaj:

  Instrukcja Nicknack sito,
  Szablon sito 0,5l,
  Szablon sito 0,4l,
  Szablon sito 0,3l,
  Instrukcja Nicknack IML,
  Szablon IML 0,5l,
  Szablon IML 0,4l,
  Szablon IML 0,3l.

  Z gotowego projektu możliwe jest – na życzenie klienta – wykonanie wizualizacji przedprodukcyjnej ekokubka.

 • Czy ekokubki Nicknack można myć w zmywarce?

  Tak, oczywiście. Ekokubki Nicknack można wielokrotnie myć w każdej zmywarce (również gastronomicznej zwanej także przemysłową) oraz na tzw. spulboyu bez szkody dla samego ekokubka oraz nadruku jaki posiada. Wyparzanie również nie szkodzi w żaden sposób ekokubkowi Nicknack.

 • Od jakich ilości ekokubków możliwe jest skorzystanie z myjni Nicknack?

  Nasza myjnia jest do dyspozycji klienta w przypadku każdej ilości ekokubków Nicknack. Aby skorzystać z usługi należy się skontaktować z nami telefonicznie lub mailowo i uzgodnić czas i termin dostawy ekokubków przeznaczonych do umycia. Użyte ekokubki można do nas też wysłać za pomocą kuriera na nasz adres w Żorach (ul.Gajowa 1) w paczkach serwisowych lub na paletach. Wreszcie ekokubki uzyte po uzgodnieniu możemy odebrać własnym transportem.

 • Dlaczego nie jest możliwe wyprodukowanie pojedynczego wzoru przykładowego oryginalnego ekokubka?

  Produkcja fizycznego ekokubka przykładowego z konkretnym wzorem graficznym nie jest możliwa. Aby zobaczyć jak będzie lub jak może wyglądać gotowy ekokubek z zamówionym wzorem graficznym proponujemy wizualizację takiego ekokubka, która wygląda niemalże jak jego zdjęcie. Wizualizację przygotowuje nasz grafik na podstawie gotowego projektu ekokubka i pierwsza wizualizacja jest zawsze bezpłatna. Każda następna kosztuje 10 zł netto.

 • Czy ekokubek Nicknack nadaje się do napojów gorących?

  Ekokubki Nicknack nie są przeznaczone wyłącznie do napojów letnich czy zimnych. Można je wykorzystać np. do herbaty, kawy, grogu, grzańca, gorącej czekolady czy kakao a mówiąc krótko: Wszystkich napojów gorących i tych znanych i nieznanych. Ekokubek wytrzymuje temperaturę do 130 °C bez szkody dla niego samego oraz nadruku jaki posiada.

 • Dlaczego na stronie nie ma cennika ekokubków?

  Cena oryginalnej edycji ekokubka zależy zawsze od kilku różnych czynników jak pojemność ekokubka, ilość zamawionych sztuk oraz np. ilości kolorów nadruku (w przypadku nadruku w technologii sitodruku rotacyjnego). Chętnie pomożemy w wyborze właściwej technologii nadruku oraz prześlemy indywidualną ofertę na miarę Waszych potrzeb i możliwości.

 • W sekcji FAQ nie ma odpowiedzi na interesujące mnie zagadnienie.

  Jeśli wciąż brakuje odpowiedzi na konkretne pytanie prosimy zapoznać się z najbardziej kompletnym materiałem dotyczącym ekokubka wielorazowego w Polsce i Europie.
  Opracowanie naszego autorstwa, które stale aktualizujemy znajduje się w sekcji KOMPENDIUM. Zapraszamy też do kontaktu mailowego i telefonicznego.

Top