Kubki wielorazowe a koronawirus.

Koncert Jamesa Blunta 7 marca w Arenie Gliwice był ostatnią imprezą masową z „Nicknakami” jak na razie w tym roku. Potem przyszły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wszystkie imprezy zostały albo odwołane albo przełożone. Być może wrócą we wrześniu b.r. Na razie ekokubki wielorazowe naszej produkcji będzie można spotkać głównie w ogródkach piwnych wydawane „z okienka”.

 

Pojawiają się pytania czy ekokubki wielorazowe są bezpieczne z punktu widzenia ewentualnej transmisji wirusa? Otóż jak najbardziej, ponieważ na imprezy dowożone są zawsze czyste (umyte przy użyciu atestowanych środków myjących, dopuszczonych do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami), także wyparzone a więc w pełni sterylne (pozbawione bakterii oraz wirusów). Nie ma absolutnie podstaw oraz jakiegokolwiek sensu do ich wymiany na kubki jednorazowe zwłaszcza, że od nowego roku wchodzą już w życie przepisy ograniczające używanie jednorazowego plastiku. Nadto w ostatnim czasie emisja jednorazowych śmieci wzrosła do niespotykanych wcześniej rozmiarów. W nowej rzeczywistości ekokubki wielorazowe będą zatem niezwykle ważne a może nawet jeszcze ważniejsze niż dotychczas!.

 

Firma Nicknack natomiast aktualnie przywraca produkcję w pełnym wymiarze. Wszelkie zamówienia są realizowane na czas a cała załoga zostanie utrzymana w składzie sprzed pandemii. Zapraszamy do współpracy!

 

Ekokubki wielorazowe stały się integralną częścią funkcjonowania Areny Gliwice, co widać również w oficjalnym video obiektu (od 1:10 min.):