Arena Gdańsk wraz z Miastem Gdańsk oraz Lechią wdrażają system Nicknack

Dzień 23.10.2021 roku przechodzi do historii nie tylko ekstraklasy piłkarskiej, ale całej Polski, w zakresie wdrażania systemu ekokubka wielorazowego w kaucji na obiektach sportowych. Arena Gdańsk we współpracy z Miastem Gdańsk – znanym z hasła „Gdańsk bez plastiku” (w domyśle jednorazowego plastiku – przyp.red.) – oraz piłkarską Lechią Gdańsk, wprowadziła do obrotu kaucjonowane ekokubki nie tylko do piwa ale również specjalne – także kaucjonowane – HOT CUPy do napojów gorących.

 

To krok dalej w porównaniu z implementacją na Legii Warszawa, o której pisaliśmy tutaj i gdzie kaucjonowane – jak na razie – są wyłącznie kubki do piwa. W Gdańsku systemowo prawie zatem wyeliminowano jednorazówki. „Prawie” bo wyjątek w zakresie wdrożenia stanowić będzie sektor gości, którzy przez jakiś czas jeszcze nadal korzystać będą z kubków jednorazowych. Powodem takiej decyzji były skargi przyjezdnych na możliwe niedoinformowanie o konieczności przygotowania i zapłaty kaucji za ekokubek przy zakupie napoju.

 

Po meczu gołym okiem było widać, że system się sprawdził a Bursztynowy Stadion pozostał niespotykanie czysty. Wyjątek w tej kwestii stanowił oczywiście sektor gości.

 

O wdrożeniu poinformował portal interia.pl tutaj.

 

Materiały ilustrujące to wydarzenie:

 

 

 

 

 

 

Więcej w materiale na oficjalnej stronie Areny Gdańsk: tutaj.